Jums interesē zobu protezēšana.
Jūs gribat aizstāt pāris vai vairāk zobus ar mākslīgiem zobiem.
Divi galvenie varianti ir izņemamas vai neizņemamas zobu protēzes. Jums būs jāizvēlas.
Šajā rakstā pastāstīsim vairāk tieši par neizņemamām zobu protēzēm. Tas ir tas, kas Latvijā interesē ļoti daudziem, jo šāds risinājums ilgtermiņā, tomēr, ir labāks un ikdienā ērtāks nekā izņemamas protēzes. Atbildēsim uz tādiem jautājumie kā – kādi ir varianti, un ar cik ilgu laiku ir jārēķinās, ja gribas aizstāt zaudētus zobus ar protēzi?
Zobu protezēšanas pamati
Zobu protezēšana ir procedūra, kurā tiek izgatavoti un pielāgoti mākslīgi zobi, lai aizstātu pazaudētos vai bojātos dabiskos zobus.
Tā ir dabisko zobu aizstāšana ar mākslīgiem zobiem.
Tas var būt viens zobs, vairāki zobi vai visi zobi.
Parasti šī procedūra tiek veikta, lai aizstātu bojātu vai zaudētu zobu. Iemesli zobu zaudēšanai var būt dažādi – traumas, dažādas mutes dobuma problēmas, zobu slimības, citas slimības vai vēl kaut kas pavisam cits. Neatkarīgi no iemesla, tas ietekmē cilvēka ikdienu, un ir tikai dabiski, ka mums gribas atrast risinājumu, kā labot šo situāciju.
Uzziniet vairāk: Kas ir zobu protezēšana?
Kas ir neizņemamas zobu protēzes?
Kā var noprast no nosaukuma, tās ir zobu protēzes, ko nevar izņemt.
Tie ir mākslīgi zobi, kas ir iestiprināti mutē, un ko nevar izņemt. Tas ir moderns un efektīvs risinājums, kas piedāvā stabilitāti, komfortu un dabisku izskatu. Tās ir lieliska izvēle tiem, kas vēlas uzlabot savu smaidu un dzīves kvalitāti. Galvenais pluss šādai izvēlei ir tāds, ka šādi mākslīgie zobi izskatās un funkcionē tāpat kā dabīgie zobi.
Ir divi galvenie zobu protēžu tipi:
- zobu kroņi – viens mākslīgais zobs
- zobu tilti – vairāki mākslīgie zobi kopā
Kā tiek nostiprinātas neizņemamas zobu protēzes?
Neizņemamas zobu protēzes tiek nostiprinātas vai nu uz esošajiem zobiem vai zobu implantiem.
Atcerieties, ka zobu implanti nav zobu aizstājēji. Zobu implanti ir saknes aizstājējs. Tie ir pamats, uz kura var tikt nostiprināti zobu kroņi un zobu tiltiņi. Ja vēlaties labāko risinājumu ilgtermiņā, tas ļoti bieži (bet ne vienmēr) būs zobu implanti.
- Parasti tas notiek vienā vai otrā veidā – nostiprināšanai tiek izmantoti implanti vai esošie zobi, kas tiek noslīpēti un pielāgoti šai procedūrai.
- Reizēm ir iespēja izvēlēties. Reizēm ārsts secinās, ka der tikai viens vai otrs risinājums. Tas viss ir atkarīgs no pacienta.
Kāpēc izvēlēties neizņemamas zobu protēzes?
Pirmkārt, neizņemamas protēzes nodrošina augstas kvalitātes estētiku un izcilu funkcionālo veiktspēju. Vienkāršiem vārdiem sakot, tās izskatās kā īsti zobi. Kā arī jums ikdienā ir sajūta, ka protēzes ir īsti zobi.
Un kā mēs visi zinām – jo labāk mēs mūsuprāt izskatāmies, jo labāk jūtamies.
Otrkāt, tās ir stabilākas un ērtākas nekā izņemamās protēzes. Tas nozīmē komfortu. Tas nozīmē, ka jums par tām vispār necik nav jādomā. Paies tikai neilgs laiks un jūs vispār aizmirsīsiet, ka jums ir protēzes – šādi mākslīgie zobi pēc sajūtām ir tādi pat kā dabīgie zobi.
Turklāt tās palīdz saglabāt kaulu struktūru un novērš smaganu recesiju, kas ir bieži sastopama problēma ar izņemamām protēzēm.
Jā, tas ir dārgāk, bet tas izskatās labāk, ir ērtāk un parasti iztur ilgāk.
Kā kopt mākslīgos zobus?
Mākslīgo zobu kopšana ir būtiska, lai nodrošinātu to ilgmūžību un uzturētu mutes veselību.
Pamatā tā ar neko neatšķiras no dabīgo zobu kopšanas.
Tieši tāpat ir svarīga zobu tīrīšana. Tieši tāpat vismaz reizi dienā ir ieteicams izmantot zobu diegu, lai iztīrītu grūti aizsniedzamās vietas, kur var uzglabāties ēdiena paliekas. Arī mākslīgajiem zobiem ir svarīga regulāra zobārsta un zobu higiēnista apmeklēšana – lai veiktu profesionālu mutes higiēnu un pārliecinātos par mākslīgo zobu stāvokli.
Ar atbilstošu aprūpi jūs varēsiet saglabāt savus mākslīgos zobus nevainojamā stāvoklī un nodrošināt, ka tie kalpo ilgu laiku (arī 10 un vairāk gadus).
Uzziniet vairāk: Zobu higiēnas pamati
Kā tiek uzstādītas neizņemamas zobu protēzes?
Parasti tas ir vismaz 3 soļu process.
1. solis – plāna izveide
Vispirms tiek veikta rūpīga mutes dobuma pārbaude un skenēšana.
Tad tiek izstrādāts individuāls ārstēšanas plāns.
2. solis – sagatavošanās zobu kroņu vai tiltu uzstādīšanai
Šis solis nav visiem vienāds.
Galvenā atšķirība ir tas, kā ir izlemts uzstādīt mākslīgos zobus (kroņus vai tiltiņus). Ja tiks izmantoti zobu implanti, tiek veiktas ķirurģiskas procedūras, lai ievietotu implantus, uz kuriem vēlāk tiks piestiprinātas protēzes. Ja netiks izmantoti zobu implanti, tiek noslīpēti zobi, uz kuriem tiks balstīti tiltiņi.
3. solis – mākslīgo zobu uzstādīšana
Visbeidzot, pēc sadzīšanas, kad implants ir integrējies kaulā, tiek uzstādītas protēzes. Šis parasti notiek vairākus mēnešus pēc zobu implantu ievietošanas. Ārsts pastāsta par precīzu laika plānu.
Ja implanti netiek ievietoti, mākslīgie zobi tiek uzstādīti daudz drīzāk. Parasti tas notiek dažu dienu laikā.
Mākslīgais zobs vai zobi tiek piestiprināti uz esoša zoba vai implanta ar īpašu cementu. Tā ir standarta procedūra visā pasaulē.
Pirmās dienas pēc procedūras beigām var būt neierasta sajūta. Zobi var būt jutīgi. Tas ir tikai normāli, ka jūs nevarēsiet uzreiz ēst visu tā kā iepriekš. Jo īpaši, ja tiek aizstāti uzreiz vairāki zobi. Tas ir normāli. Ir jāseko līdzi, vai tas pāriet, un neskaidrību gadījumā ir jākonsultējas ar ārstu.
Cik ilgu laiku aizņem protēžu uzstādīšana?
Šis būs atkarīgs no tā, kā tiek uzstādītas protēzes.
Ja tiek lietoti implanti, tad no pirmās vizītes līdz pilnībā pabeigtai protezēšanai paiet aptuveni pusgads. Ilgākais šajā visā procesā ir gaidīšanas laiks kamēr implants pilnībā integrējas ar kaulu. Pēc iespējas labākam rezultātam svarīgi ir šo procesu nesasteigt.
Ja netiek lietoti implanti, tad tās var būt arī tikai 1-2 nedēļas. Šai gadījumā viss būs atkarīgs no konkrētā gadījumā, no tā cik daudz un kāda veida manipulācijas ir nepieciešamas.
Cik maksā zobu protezēšana?
Zobu protezēšanas izmaksas ir atkarīgas no materiāla izvēles un konkrētā gadījuma.
Jā, tas būs dārgāk nekā izvēlēties izņemamas protēzes.
- Piesakieties uz vizīti.
- Pastāstīsim par dažādām iespējām.
- Jūs izvēlēsieties sev labāko variantu.
Te ir mūsu pakalpojumu cenrādis.